קיבוץ עין צורים, שפלה דרומית

עין צורים, קיבוץ דתי בשפלה דרומית

שייך למועצה אזורית שפיר

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: כ 130

צור קשר עם עין צורים
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/עין-צורים/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית

אודות עין צורים

עין צורים הינו קיבוץ השייך לתנועת הקיבוץ הדתי, והנמצא תחת שיפוטה של המועצה האזורית שפיר. הקיבוץ עלה על הקרקע באוקטובר 1946 והוא אחד משני היישובים היחידים במועצה האזורית שהוקמו לפני קום המדינה. מקור שמו של הקיבוץ נמצא במעין הנובע מבין הצורים. הקיבוץ הוקם על ידי חברי גרעין ה' של בני עקיבא (אשר שהו עובר להקמתו בביריה ובטירת צבי). בערב קום המדינה, לאחר נפילת גוש עציון, חברי הקיבוץ נשבו על ידי הלגיון הירדני. כאשר שבו בנו לגבולם, בשנת 1949, הם התארגנו והקימו את עין צורים מחדש בבקעת שפיר. במשך השנים הצטרפו לותיקי הקיבוץ חברי גרעיני בני עקיבא, מחו"ל (בעיקר אמריקה הלטינית) וישראל.
 כיום, גרים בעין צורים כ-130 משפחות המורכבות מתושבים וחברים. הקיבוץ שומר על אופיו הדתי והוא מהווה מרכז עבור פעילות תרבותית, יהודית, כלכלית וחינוכית. בקיבוץ פועלים גני ילדים ובית ספר לגילאים נמוכים אשר בשעריו באים גם ילדים מהסביבה. כמו כן, פועל בקיבוץ מרכז "יעקב הרצוג", מוסד של הקיבוץ הדתי אשר פועל למען לימודי תורה ומקיים לציבור הרחב קורסים לשם הכרת עולם היהדות האורתודוקסית.
 

קליטה
קיבוץ עין צורים נמצא מאז שנת תשס"ח בתהליך משמעותי של קליטת חברים לשורותיו. המיקום המרהיב של הקיבוץ, הקהילה המיוחדת הפועלת במקום, והנופים הציוריים המשלבים בין המדבר לשדות חקלאיים פורחים, הפכו את עין צורים לקיבוץ מבוקש ביותר. על פי אתר הקיבוץ, כיום נמצאות כ-20 משפחות במסלולי קליטה שונים. מטרת העל של הקליטה בקיבוץ הוגדרה על ידי חבריו כ"יצירת קהילה דתית, רב גילאית והטרוגנית, בעלת מודעות חברתית וערבות הדדית". במסגרת הליך הקליטה, הוגדרו מספר מטרות המניעות את חברי הקיבוץ בבחירה מבין המועמדים הרבים. יעדים אלה הינם הצערת הקהילה, משיכת בנים עוזבים לשוב ולגור בסמוך להוריהם, וקיבוע חברה צעירה ותוססת בקיבוץ.
כמו כן, היות ומדובר בקיבוץ דתי, הנקלטים צריכים להיות שומרי מצוות בגילאי 30-40 המתאימים מבחינת אורח חייהם ותפיסת עולמם לקיבוץ עין צורים.

קליטה בשני מסלולים
קיבוץ עין צורים מאפשר קליטה בשני מסלולים. מסלול ראשון מוביל לחברות מסורתית המקפלת מאחוריה שותפות מלאה במערכת ההתפרנסות המשותפת, ובחיי הקהילה והערבות ההדדית של עין צורים המתחדש. כמו כן, קיים גם מסלול לחברות בעצמאות כלכלית. מסלול זה מקנה השתתפות מלאה בחיי הקהילה אך מאפשר התפרנסות עצמאית ומעורבות מצומצמת של החבר במערכות הקיבוץ.
 

 

הליך הקליטה מתבצע באופן הבא - ראיון בקיבוץ, ביקור, בחינות התאמה, תקופת היכרות (בת לפחות שישה חודשים), אישור מעבר קליטה באסיפת חברים ותקופת השתלבות (לפחות שישה חודשים נוספים של מגורים בעין צורים, הפעם תוך השתלבות במערכות הקיבוץ). בתום ההליך הנ"ל, המשפחה תוכל לקבל חברות מלאה בקיבוץ וזאת על בסיס המלצה של וועדת הקליטה והצבעה חשאית.