מושב עמינדב, הרי יהודה

עמינדב, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 127

מספר תושבים: 900

צור קשר עם עמינדב

לשיחה עם עמינדב

073-776-2006

אודות עמינדב

מושב עמינדב הינו מושב מעורב אשר מרבית אוכלוסייתו מורכבת ממשפחות חילוניות. המושב ממוקם ממש בסמוך לירושלים, מצידה הדרומי-מערבי של העיר. למעשה, זמן הנסיעה מירושלים לעמינדב לא יספיק אפילו לשמיעת שיר אחד ברדיו. המושב נמצא דרומית לאוניברסיטה העברית (קמפוס הר הצופים), וסמוך לשכונת עין כרם הציורית. מדובר באחד המקומות האטרקטיביים ביותר באזור וזאת משום שעסקינן גם בבית כפרי וגם בקרבה למרכזי התעסוקה בבירה. בדומה למושבים רבים באזור, גם עמינדב הוקם על ידי יהודים אשר עלו לישראל מתימן בשנות ה-40 וה-50. עולים נוספים הצטרפו למושב (בעיקר מיהדות צפון אפריקה) בין השנים 1952-1953.

המושב ממוקם באזור פסטורלי בהרי ירושלים. הוא מוקף באתרים מרתקים המושכים אליהם תיירים רבים, וכן את בני המושב, כגון יד קנדי (אנדרטה לזכרו של הנשיא האמריקני שנרצח), חרבת סעדים (שרידים מרשימים של חווה ביזנטית), כנסיית מריה מגדלנה בהר הזיתים (אחת הכנסיות המרשימות בירושלים) ועוד. כמו כן, האזור הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות מבחינת תיירות אופניים וספורט אתגרי. ישראלים רבים מכל הארץ מגיעים מדי שבת לבלות באזור זה, וזאת כאשר עבור תושבי עמינדב מדובר ב"חצר האחורית" (תרתי משמע).
קליטה

במהלך 2013 מתוכננת שכונת הרחבה עבור בנים חוזרים בלבד.

ניתן לרכוש בתים בעמינדב באופן פרטי (וזאת תוך כדי התקשרות עם בעלי נכסים במושב). כך או כך, הכניסה למושב דורשת עמידה בפני וועדת קבלה מטעם עמינדב.