קיבוץ צובה, הרי יהודה

צובה, קיבוץ מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם צובה

לשיחה עם צובה

073-783-3081

אודות צובה

קיבוץ פלמ"ח צובה, קיבוץ בהרי יהודה הוקם בשנת 1948 על ידי חיילים משוחררים יוצאי הפלמ"ח, על אדמות הכפר הערבי סובא, אשר היה קיים עד מלחמת העצמאות. הקיבוץ ממוקם על הר בגובה של כ-730 מ' מעל לפני הים, בפרוזדור ירושלים בקרבת מבשרת ציון. הר צובה, הנמצא בקרבת הקיבוץ הוא אתר ארכיאולוגי בו נמצאו ממצאים רבים מהתקופה הכנענית וכן מתקופת בית ראשון. אתר מיוחד נוסף הוא המצודה הצלבנית "בלמונט" ששימשה גם את תושבי הכפר הערבי סובא.

קהילה
הקיבוץ הוא קיבוץ שיתופי אשר הבעלות על הרכוש בו היא משותפת וחיי התושבים מבוססים על שוויון ושיתוף בהכנסות. זהו אחד הקיבוצים האחרונים בהם משכורות החברים והכנסות רבות נוספות נכנסות לקופת הקיבוץ, אשר מחלק מחדש את ההכנסות כדי לספק את השירותים הדרושים לכלל התושבים בצורה שוויונית. כיום מורכב הקיבוץ בעיקר מבני משק ממשיכים, משפחות שביקשו להצטרף אל הקיבוץ ועוד.
שירותים ותחבורה
הקיבוץ מספק את כל השירותים הדרושים לתושביו, ובכלל זה גם חדר אוכל כמתבקש מקיבוץ שיתופי. מלבד אלה יש במקום בריכה, מוסדות חינוך ואפילו מרפאת שיניים. מיקומו של הקיבוץ בקרבת מבשרת ציון וכביש מס ' 1 המציבים אותו בעמדה נוחה בעבור מי שעובדים בירושלים, וניתן לנסוע ישירות דרך כביש 395 עד לירושלים. בנוסף קיימת תחבורה ציבורית נוחה אשר תביא אתכם למבשרת ציון ולירושלים.

קליטה
כמו כל קיבוץ, גם קיבוץ צובה בוחר את חבריו בקפידה. לעת הזאת הקיבוץ איננו מקבל חברים חדשים לשורותיו.