מושב צלפון, הרי יהודה

צלפון, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 780

צור קשר עם צלפון

לשיחה עם צלפון

073-759-8551

אודות צלפון

צלפון הינו מושב עובדים אשר שוכן בהרי ירושלים, מעט צפונית לבית שמש. המושב סמוך לכביש 44 ונמצא בין הצמתים נחשון ושמשון. מדובר ביישוב אשר משתרע על שטח של כ-2,000 דונמים והוא שייך למועצה האזורית מטה יהודה. בדומה למושבים רבים באזור, גם צלפון הוקם על ידי יוצאי יהדות תימן בשנת 1950. חמש שנים לאחר הקמתו הצטרפו לגרעין המייסד יהודים עולים מצפון אפריקה (ובעיקר ממרוקו). במושב שדות חקלאיים ובהם התושבים מגדלים עשבי תיבול למיניהם. שמו של המושב ניתן לו על שם היישוב הקדום צלפון ששכן במקום. הקהילה במושב מורכבת משילוב של חילוניים ודתיים אשר מקיימים ביניהם חיים משפחתיים המבוססים על ערבות הדדית וכיבוד הזולת. במושב גרים כיום, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כ-780 תושבים.
מושב צלפון מעניק לתושביו אווירה כפרית ומיוחדת וזאת היות והוא נמצא בליבו של אזור מיוער וירוק. שדות המושב משתלבים עם הנוף הירושלמי, והאוויר הצלול המכסה את המקום פותח את הגוף והנפש. המושב סמוך למנזר לטרון המפורסם והוא מרוחק כחצי שעה בלבד מתל אביב ומירושלים.
קליטה
מושב צלפון נמצא, כמו מושבים נוספים בסביבתו, במגמה של קליטה והתרחבות. במקום קיימת תוכניות הרחבה המיועדת לקליטה של כ-80 משפחות חדשות. כמו כן, ניתן לרכוש גם נכסים במושב על ידי התקשרות פרטית עם תושבי המקום המעוניינים למכור. הקליטה למושב דורשת עמידה בפני הליך קליטה. מיותר לציין כי המיקום המצוין של המושב, בסמוך לכביש 44, קרוב לכביש 6 (מחלף שורק) וכביש מספר 1 (מחלף לטרון), הופך אותו לאזור מבוקש ביותר. אי לכך, במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד על שכונת ההרחבה, מומלץ לפעול בנושא בהקדם.