מושב צלפון, הרי יהודה

צלפון, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 780

צור קשר עם צלפון

לשיחה עם צלפון

073-759-8551

חינוך בהרי יהודה, צלפון

כמו כל המושבים באזור המועצה האזורית מטה יהודה, גם תושבי מושב צלפון נהנים ממערכת חינוך איכותית מהטובות בישראל. המועצה משקיעה מדי שנה סכומי עתק במערכת החינוך, ויש הטוענים שמרבית התקציב הפנימי מופנה למטרה זו. לאחרונה, המועצה ערכה בקרב תושביה סקר אודות מצב החינוך באזור והתוצאות שהתקבלו היו חד משמעיות. 85% מהתושבים אמרו כי החינוך במועצה "טוב מאד" ויותר מ-90% מהנשאלים העלו על נס את השקעתה של המועצה בחינוך.
מבחינת ילדי צלפון, החינוך מתחיל במוסדות לגיל הרך הפועלים במושב. מדובר הן בגני ילדים המיועדים לציבור הדתי, והן בגנים לטובת הציבור החילוני. לאחר מכן, הילדים יעברו ללמוד בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים הפועלים באזור. למשל, בית ספר מקיף "הר-טוב", או מוסדות הלימוד הדתיים בבית שמש. כך או כך, המועצה האזורית מפעילה רשת הסעות משומנת היטב לטובת התלמידים והתלמידות הגרים בתחומה.
גם לאחר שעות הלימודים, הילדים ממשיכים ליהנות ממערכת חינוך בלתי פורמאלית עשירה ופורייה. מדובר בשילוב בין פעילות קהילתית (לדוגמא - הופעות חיות, הצגות, טיולים בטבע), תנועות נוער, חוגי העשרה במתנ"ס המקומי ועוד. כמו כן, הקהילה התרבותית והחזקה המתגוררת בצלפון מקיימת פעמים רבות אירועים משותפים המעשירים את חייהם של הילדים ומקנים להם ערכים של ערבות הדדית, התנדבות וציונות.