קיבוץ צרעה, הרי יהודה

צרעה, קיבוץ מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 220

מספר תושבים: 820

צור קשר עם צרעה
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/צרעה/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון02-9908222

אודות צרעה

צרעה קיבוץ בהרי יהודה הוקם בשנת 1948 על אדמות הכפר הערבי צרעה. מעט לאחר הקמת היישוב, הועתק היישוב כולו ממיקומו המקורי אל מקום חדש, על אדמות כפר ערבי אחר – דיר אבאן – ושם נמצא הקיבוץ עד היום.

קהילה

לאורך תקופות היישוב השונות של הקיבוץ, וכדי להגדיל את מגוון החברה בקיבוץ, נוצר קשר עם גרעין "אופקים" של יוצאי דרום אפריקה, ובהמשך התווספו בוגרי קבוצות נוספים של תנועת "הבונים" מארצות אנגלו-סקסיות אחרות, וכן בודדים ומשפחות מ-28 מדינות אחרות ובעיקר מדרום אמריקה וארצות הברית. בתקופה מסוימת אף פעל בקיבוץ מרכז קליטה לטובת עולים חדשים מארצות שונות. לאחר שנסגר מרכז הקליטה בשנת 1990, הוסב המקום לאולפן אשר פועל עד היום. כיום, קיבוץ צרעה עובר תהליך של הפרטה, כמו קיבוצים רבים אחרים בישראל, והדבר משליך על אופי החיים בקיבוץ. עם זאת הקיבוץ מקיים חיי קהילה רציפים ואינטנסיביים, הכוללים פעילויות משותפות לחברי הקיבוץ, חגיגות משותפות של חגי ישראל ועוד.
שירותים ותחבורה
הקיבוץ מקיים רבים מהשירותים ה"רגילים" של קיבוצים, כגון: חדר אוכל משותף, מכבסה, בריכה ועוד. מבחינת התחבורה, הרי שכמו כל היישובים בפרוזדור ירושלים, הקיבוץ ממוקם קרוב יחסית אל כביש 1. קיבוץ צרעה נמצא קרוב גם לבית שמש והדבר מהווה יתרון נוסף בעבור מי שתלויים בתחבורה הציבורית כדי להתנייד, בזכות קווי האוטובוס המחברים בין הקיבוץ לריכוזי האוכלוסייה הגדולים של האזור.