מושב רמת רזיאל, הרי יהודה

רמת רזיאל, מושב חילוני בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 150

מספר תושבים: 700

צור קשר עם רמת רזיאל

לשיחה עם רמת רזיאל

073-758-1660

אודות רמת רזיאל

מבין כלל הישובים שנבנו באזור פרוזדור ירושלים, רמת רזיאל מושב בהרי יהודה הוא אחד הראשונים שנבנו, והיא נבדלת מהשאר בשל היווסדה על ידי יוצאי אצ"ל וגרעין בית"ר. המושב קם כיישוב חקלאי ויש בו ענפי משק הכוללים לולים ומטעים שונים. שמו של היישוב מנציח את דוד רזיאל, מפקד האצ"ל, שנפל בעת שליחות מטעם הבריטים בעיראק בשנת 1941.

קהילה
מיסודו היה המושב מורכב מקהילה שונה למדי מאלה של הקיבוצים האחרים שבסביבה, דוגמת קריית ענבים והראל, שהורכבו ברובם מאנשי הגנה או פלמ"ח לשעבר שבנו שם את ביתם. התנועה המיישבת של היישוב היא חרות בית"ר, ועל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משנת 2010 מתגוררים במקום כ-700 תושבים.
בשל השוני מהאוכלוסייה של המושבים האחרים באזור, המסורת של המקום היא פלורליסטית למדי. המקום מוגדר כיישוב חילוני, אך עם זאת הוא מספק את כל צרכי הדת המלאים לתושביו היהודים, כולל בית כנסת ומקווה. ביישוב ישנן נחלות חקלאיות המאוגדות באמצעות אגודה חקלאית שיתופית של היישוב. רוב תושבי היישוב הם אנשים משכילים בעלי תעודת בגרות ושליש מהתושבים הם אקדמאיים.
שירותים ותחבורה
התחבורה הציבורית אל המושב ומחוצה לו מתנהלת על ידי חברת סופרבוס באמצעות קו 183 המגיע עד לירושלים והסביבה. במושב ממוקם יקב קסטל, חווית המעיין – חווה לרכיבה על סוסים, נעים במים – חווה לגידול דגי נוי. במושב כאמור קיימים גם שירותי בית כנסת ומקווה.

 

 

קליטה

הישוב קלט לאחרונה משפחות חדשות וכרגע לא מתוכננת קליטה נוספת.